zpět na úvodní stranu     

Myoterapeutické ošetření psů


 

Slovo myoterapie je odvozeno z předpony "myo", neboli "související se svaly". Jedná se o specializované ošetření svalů, kdy terapeut pracuje pouze svými smysly. Pes je nejprve řádně vizuálně a palpačně ohodnocen a dle získaných poznatků se následně za použití manuálních terapeutických technik postupně pracuje na odstranění příčin pohybových obtíží.

Objednat se můžete přes
e-mail: marketaurbaskova@ymail.com
 nebo zprávou na stránce FB

 

 Myoterapie nebo fyzioterapie?

Myoterapie vychází z masáží obdobně jako fyzioterapie; rozdíl je v tom, že fyzioterapie je specializovaná terapie spíše akutních po-operačních stavů, zatímco myoterapie je zaměřená na chronické případy, které mohly být způsobeny v důsledku kompenzačních změn u patologických problémů, minulých úrazů nebo opakované zátěže.
Asociace fyzioterapie a rehabilitace malých zvířat ČR

K čemu je tedy ošetření dobré?
Když dojde k narušení funkčnosti nějaké oblasti na těle (namožený sval či vážnější poranění např. po operaci), tělo automaticky reaguje přesměrováním zátěže do oblasti bez poškození. Jedná se o
obraný mechanizmus
, který má zabránit dalšímu poškození a funguje naprosto stejně u psů jako u nás lidí. Tímto se při dalším fungování snadno naruší rovnováha celého systému psího těla a dojde ke vzniku tzv. kompenzačních potíží ...

Čím déle takto tělo funguje tím obtížnější je stanovení "primárního" problému, neboli co je vlastně prvotní příčina, že se tělo celé rozsype? Někdy je příčina snadno diagnostikovatelná, a to když například rentgenové snímky prokážou spondylózu, DKK, aj. ... to však znamená, že prvotní příčinu nebudeme moci nikdy odstranit. Pravidelnou péčí ale můžeme zabránit vzniku onoho řetězce kompenzačních reakcí a následné bolesti v jiných oblastech těla. Ty případy, kdy je viníkem nějaký zapomenutý či nedostatečně léčený úraz, jsou zpravidla oříškem, který se ne vždy podaří rozlousknout (někdy se z primárního problému může stát sekundární ... a pak už je v podstatě i jedno co bylo první), ale vždy se dá postupně pracovat na odstranění kompenzačních potížích.

 

 

webdesign MakyChuckie © 2012