top of page

pH příběh

Rodinná psí škola s hlavním útočištěm v Olomouci

Začátek naší psí kariéry je spojen s klubem Kirican, kde jsme následně více než 8 let působily jako trenérky, organizátorky akcí a funkcionáři. V srpnu 2012 jsme založily naši vlastní psí školu (a klub Kirican zanikl ... ).

Z psích sportů se věnujeme především agility a dogfrisbee. S agility jsme začaly v roce 2003. Ve frisbee se pohybujeme od jeho českých počátků. Na Vánoce 2005 jsme si nadělily první speciální disky pro psy a v červnu 2006 jsme nechyběly na prvním dogfrisbee semináři. v Roce 2008 jsme uspořádali první ročník freestylového závodu KDDF, který má v ČR nejdelší tradici (až do offline 15. ročníku v roce 2022).
Mimo těchto sportů se psy trénujeme dogdancingové triky a samozřejmě základní poslušnost. Díky frisbee, zásluhou instruktorů z USA, jsme se v roce 2007 nadchly pro pozitivní výcvik, do jehož tajů od té doby pronikáme. Naše tréninkové metody  jsou proto založeny na odměnách a motivaci. Nepoužíváme žádné donucovací pomůcky, pomůcky působící bolest a podobně.

Naše metodika vychází z nejnovějších poznatků o chování psů a z všeobecných zákonitostí týkajících se učení zvířat.

Čím více jsme pronikaly do psích sportů, tím víc jsme si uvědomovaly nutnost co nejlépe pečovat o fyzickou stránku psa. Od roku 2008 se proto zabýváme také systematickou fyzickou přípravou na sport, včetně posilování na míčích a kondičního cvičení pro psy.

V roce 2006 jsme navíc otevřely internetový obchod Psí hrátky, kde se snažíme nabízet unikátní hračky, speciální dogfrisbee disky a další potřeby pro psy. Zkrátka samé pozitivní věci.

To jsme my

bottom of page