top of page
IMG_20211231_192836.jpg

Možnost nechat svého psa prohlédnout doslova od hlavy až k patě. Nedochází k žádnému užití iritujících technik vyžadující následný klidvý režim.

pisa_magnet-9084-2.jpg

Využití pulzního elektomagnetického pole k rehabilitačním účelům je výborným způsobem jak psovi poskytnout intenzivní péči i u vás doma.

IMG_20220207_133402.jpg

online konzultace

Zpětná vazba na videa z vašich tréninků formou komentářů a dalších rad do budoucích lekcí. Natočíte vaši práci jak máte čas a chuť bez časových omezení.

72833_516091088449947_395103422_n.jpg

semináře a přednášky

Semináře a přednášky jsou velmi oblíbené formy vzdělávání pro skupiny. Na konkrétní náplni se dá vždy domluvit dle vašich přání.

IMG_20200721_174919.jpg

pHysio ošetření

Využití manuálních technik k uvolnění blokací, tenze a spasmů ve svalech a kloubech. Vyžaduje opakování a vždy  je nutné dodržet klidový režim.

IMG_8131.jpg

Možnost pravidelně trénovat psí tělo s dohledem a bezpečně. K dispozici mám mnoho pomůcek, které nám umožní zvolit ten nejlepší tréninkový plán.

IMG_20220110_111034.jpg

tréninkový plán na doma

Především lidé z větší vzdálenosti ocení vytvoření tréninkového plánu na míru, podle kterého se bude snadno dál cvičit i doma. Ideální je v kombinaci s prohlídkou.

Co mohu nabídnout?

Je mnoho různých typů problémů či nedostatků a ještě více typů psů jak se s nimi vyrovnávají. Proto je možné se domluvit hned na mnoha možnostech jak můžeme spolupracovat. Níže uvedené informace a ceny jsou platné od srpna/2022.

DSC_0178.JPG
IMG_20220108_102746.jpg

pHysio prohlídka

Speciálně se psím sportovcem je často problém někam vmáčknout ošetření spolu s nutným klidovým režimem.

V rámci prevence, je zde právě možnost kompletní prohlídky psího těla, nejefektivnější již od štěňátka a vašich společných začátků.

Rovněž je tato varianta vhodná pro velmi citlivé a bolestivé psy pro nasměrování k dalšímu postupu (následně ortopedické či neurologické vyšetření).

 

Vzhledem k obrovským možnostem, na co vše se můžeme u prohlídky zaměřit nabízím dle vašich potřeb dvě různé varianty:

 •  základní prohlídka:

  • cca na 1 hodinu

  • zaměření na stav tkání a kloubů (palpačně)

  • vizuální zhodnocení postoje a pohybu

  • možnost využití termokamery

  • doporučení

prohlidka.png
FLIR3132.jpg

cena: 750 Kč 

IMG_20211231_193250.jpg
IMG_20211231_192836.jpg

 •  profi prohlídka:

 • cca na 1,5 - 2 hodiny

... návíc obsahuje:

 • změření obvodu svalů/končetin

 • změření rozsahu pohybu kloubů

 • určení silnější/slabší strany a pohybových deficitů
  (možný rozbor videí)

 • speciálně určené především pro psí sportovce

Závěrem prohlídky dostanete záznam (stejně jako u ošetření), kde bude popřípadě specifikováno doporučení na ošetření nebo doplňující veterinární vyšetření i s důvodem.

V přpadě potřeby je samozřejmostí zpráva pro veterinárního lékaře (vetreport).

cena: 1300 Kč 

prohlídka

pHysio ošetření

Podívejte se prosím nejprve na seznam kontraindikací pro fyzioterapeutické ošetření.

Ošetření je označení pro fyzioterapeutické řešení přítomných menších či větších odchylek od normálu na celém těle psa. V praxi zkrátka pro bolestivá místa využívám metody dle konkrétního přítomného problému. Nejčasteji využívám myoterapeutické techniky, kloubní mobilizace a další techniky pro zlepšení rozsahu pohybu končetin. a uvolnění těla.  Podle konkrétního nálezu volím nejvhodnější způsob práce a manipulace pro nejefektivnější návrat do normálu. Manuální ošetření lze snadno v jednom čase kombinovat například s magnetoterapií.

 • kompletní ošetření je cca na 2 hodiny
  (dle spolupráce psa)

 • nutný následný klidový režim 3 dny

 

Jak to u mě chodí?

 1. Před samotným ošetřením Vám na e-mail přijdou doplňující informace před prvním ošetřením

 2. Vyplníme konzultační list psa a pustíme se do práce na cca 60 - 90 minut (dle spolupráce psa, jeho velikosti a stavu tkání). Zde se samozřejmě věnuji pozorování pophybu a chování.

 3. Po ošetření dostanete instrukce pro péči doma (což může značně urychlit nápravu obtíží) - dohromady může vše trvat právě až 2 hodiny
  Tištěný záznam, kde bude stručně popsáno, co jsem během ošetření řešila, na čem máte pracovat, případně doporučení na jiná ošetření i s důvodem (např. zvětšené uzliny, hmatný útvar atd.) je jen pro vás.

 4. V přpadě potřeby je samozřejmostí zpráva přímo pro veterinárního lékaře (vetreport). Dle domluvy i přímá komunikace s lékařem a pomoc s domluvením konzultací.

Žádné ošetření nemůže být skutečně přínosné, když pes nespolupracuje a byl by nucen násilím. V takovém případě získám psa napjatého, neuvolněného a vystresovaného.

Důraz tedy kladu nasvobodu a možnost odejít, když je skutečně třeba.

cena: 1200 Kč (bežné ošetření*)

Kolikrát je nutné přijít a jak často je ošetření zapotřebí?

Počet ošetření i interval mezi nimi je individuální podle vašeho konkrétního případu a možností spolupráce.

Normální schéma pro nové psy je:

3 x ošetření po cca týdnu + 1 po 6ti týdnech (tedy 3 + 1).

Když se  jedná o řešení nějakého již pozorovaného problému, obvykle je zapotřebí více ošetření.

 • pes s pohybovým problémem ➙ cca 3 - 5 ošetření v rozmezí 7 - 14 dnů dle věku psa a stavu tkání + další ošetření po šesti týdnech, poté podle nálezu/kondice

 • pes s trvalým problémem (DKK, artróza, konzervativní terapie neurologických obtíží. aj.) ➙ individuální; po úvodním schématu je následně dobré přijít na terapii vždy, když opět pozorujete mírné změny k horšímu - dle zátěže se zpravidla jedná cca o 6 - 8 týdnů (podle konkrétního problému ale i domácí péče, které se sami věnujete, samožřejmě i déle)

 • *neurologický pacient - dle stavu/nálezu si domluvíme individuální schéma (úprava délky ošetření i četnost)

 • aktivní psí sportovec ➙ doporučeno udržet interval po šesti týdnech (v rámci prevence)

 • mladý pes ➙ vzhledem k lepším regeneračním schopnostem tkání je doporučené ošetření v kratším časovém úseku ( 7 dnů, nejpozději dva týdny)

 • psí senior ➙ u psů kolem 9. let a více je ošetření vhodnější v delším časovém rozmezí (dva týdny) a zpravidla volím měně iritující techniky (což při vetším pozorovaném problému u seniora v praxi znamená delší období nápravy, tj. je nutné více návštěv)

Po terapii: co máte dodržovat a co se může stát?
Vzhledem k poměrně náročným fyziologickýcm změnám, které jsou terapií vyvolány je skutečně třeba dodržet po ošetření klidový režim po dobu tří dnů! Při nedodržení jste v nejlepším případě zbytečně absolvovali ošetření, ale v tom horším můžete stav psa výrazně zhoršit!
Reakce na samotnou myoterapii (manuální ošetření svalů a měkkých tkání) mohou být zcela rozličné. Po prvním ošetření nemusíte pozorovat žádné změny, ale většinou dojde k viditelnému uvolnění a větší ochotě k pohybu (zejména u psích seniorů). Rovněž často dochází po terapii k únavě a následně k přívalu energie. To je třeba mít na paměti hlavně vzhledem ke klidovému režimu! Výjimkou však není ani nevolnost, která se může objevit dokonce až 4. den po ošetření (především při práci s hlubokým svalstvem v oblasti krku). Pokud byste si projevy psa nebyli jisti, klidně mne kontaktujte.

Musí být u ošetření přítomen páníček?
Ano. Pes potřebuje mít pocit jistoty, aby se uvolnil a terapie mohla být co nejúčinnější. I se psem nedůvěřivým se dá dobře pracovat,  když mu dopřejeme čas a zvolím vhodné metody (například právě lávové kameny jsou dobrou a psy snáz snesitelnou alternativou pro přímý kontakt).

U opakovaných ošetření, kdy pes projevuje naprostou důvěru je však možné se v případě nutnosti domluvit i jinak ...

lavastone massage
myotherapy

Na kdy máte naplánovat ošetření?

Jak již bylo zmíněno, při ošetření vznikají v těle změny, které potřebují čas na správné zahojení. Z toho důvodu je nutné po ošetření dodržet 3 dny úplného klidu (jen maximálně 10 minut dlouhé procházky na vyvenčení).
Jelikož potřebujeme, aby se psí tělo věnovalo svalům a okolním tkáním a ne trávení, ošetření by mělo být alespoň 3 hodiny po jídle.  Po ošetření byste pak měli dát jídlo nejdříve za 2 hodiny.

 • pes s problémem ➙ objednat se můžete kdykoliv (viz nahoře jak to chodí)

 • psí sportovec ➙ ošetření by mělo být alespoň 7 dní před závodním dnem a ne dříve jak 3. den po zátěži (samozřejmě záleží na intenzitě zátěže)

 • - v rámci prevence, je samozřejmě možné se domluvit i na lehčí uvolňovací masáži či prohlídce, kde daný interval neplatí

 • psí společník bez zjevných potíží ➙ pamatujte na klidový režim po ošetření, takže jakýkoliv výlet může být až 4. den po ošetření

Na termín je možné se domluvit optimálně přes zprávu, kde mi napíšete o co se jedná a jaké jsou vaše časové možnosti. Telefonicky se ozvat samozřějme můžete, avšak termín stejně potvrdím dodatečně až budu u diáře.

ošetření

magnetoterapie

Je skvělá možnost, jak podpořit hojící procesy těla. Pulzní magnetické pole se jeví jako velmi výborným způsobem podpory fyziologických procesů na buněčné úrovni. Dle místa a způsobu použití může být skutečně nepostradatelným pomocníkem s několika hlavními účinky:

 • tlumení bolesti

 • protizánětlivý účinek

 • snížení svalového napětí

 • urychlení procesu hojení

Za mě je to jedna z nejlepších fyzikálních metod fyzioterapie, jelikož ji lze používat kdekoliv (se zásuvkou) a nemusíte být proškoleným odborníkem ve fyzice a anatomii, abyste věděli co s tím.

Jako mnoho metod má i magnetoterapie nejlepší účinek při pravidelném užívání - doporučená je kůra 10 dnů po sobě.

Vřele doporučuji především pro podporu hojení po úrazech, kousných ranách či operacích.

Jsou tři způsoby jak na to:

 • terapie v rámci kompletního ošetření → bez dalšího navýššení ceny

 • pouze aplikace magnetu u mě

 • magnetoterapie u vás doma (= zapůjčení přístroje)

Využívám profesionální lékařské přístroje firmy M-therapy.

IMG_20211221_192436.jpg
IMG_20220902_104805.jpg

cena: 200 Kč /  aplikace u mě
(pro hodinovou aplikaci)
 

cena: 1200 Kč /10 dnů  doma

(den zapůjčení + 10 → celkem 11 dnů)

+ vratná záloha při zapůjčení

magnetoterapie

dogfitness tréninky

I psi mohou chodit do fitka! Každý sportovec potřebuje fyzickou průpravu, ale i nesportovec si rád zacvičí. Pravidelné opakování několika jednoduchých cviků udělá skutečně velký rozdíl. Spolu můžeme pracovat na zlepšení nejen kondice ale i správném postoji těla a končetin.

 

Je možné trénovat v systematicky naplánovaném kurzu nebo jednotlivých lekcích, které jsou zaměřené na rozvoj pohybových schopností i tělesné kondice dle potřeb.

Cvičení je nedílnou součástí jakéhokoliv fyzioterapeutického protokolu (postupu jak napravit potíže) a stejně jako preventivní ošetření nebo prohlídka by měl mít své místo v kalendáři i běžný trénink dogfitness. Vhodně zvolenými cviky je možné udržovat tělo v plné síle a připravené vyrovnat se se všemi výzvamy sportů či běžného života. 

cena: 300 Kč

za lekci ve dvou nebo 30 minut individuálně

IMG_8131.jpg
marky2.jpg

dogfitness kurz

Možnost pro lidi, kteří nad sebou mají rádi plán, díky kterému se jim snáz udržuje tréninková morálka. Kurz je rozdělený do tří kategorií dle zkušeností s cíleným trénovaním kondice na:

 • základní - kde se zaměříme na vybudování stabilního základu pro případné budoucí zvyšování obtížnosti, vysvetlíme si základní principy dogfitness cvičení a proč, co a jak správně cvičit

 • pro pokročilé - se zaměřením na prohloubení základních znalostí s praktickým využitím při obtížnějším cvičení s účelem posunout kondici těla zase o kus dál

 • profíci - je kurz pro skutečné dogfitness zapálené týmy, kteřé chtějí cvičení a různé dogfitness pomůcky využít skutečně naplno

Délka běžné lekce: 60 minut
první lekce se může dle dotazů protáhnout!
Počet účastníků: max. 4
Počet lekcí: 10 (1x týdně)

cena: 2800 Kč

dogfitness

online konzultace

Není možné být všude a někdy je prostě příjemnější, když si odcvičíte "svoje" v pohodlí domova nebo známého prostředí, kde se cítíte dobře. Spolu si pak můžeme vaše cvičení rozebrat a podle vašich požadavků upravit. 

Moji oblíbenější variantou je lekce, kdy mi pošlete videa a já vám zpět komentáře s radami na zlepšení. Výhoda je, že neztrácíte čas přestavováním pomůcek atd. Nevýhoda je, že nemůžete případné chyby opravovat ihned.

Je proto možné se domluvit na online trénink v reálném čase. Je zapotřebí, abyste měli dobré připojení k síti a zařízení s kamerou pro přenos vašeho cvičení (optimálně takové, které můžete v případě potřeby jiného úhlu pohledu přemístit). Výhoda je možnost opravit chyby ihned při cvičení. Nevýhoda je časové omezení pro cvičení.

IMG_20220207_133402.jpg

Je závislá na aktuálních časových možnostech a proto ne vždy dostupná!

cena: 400 Kč

za až 15 minut zaslaného záznamu cvičení

nebo

za 45 minut online lekce

online konzultace

tréninkový plán

To, co spolu můžeme trénovat postupně týden za týdnem, můžete trénovat i vy sami dle plánu, který pro vás podle vašich přání a požadavků mohu připravit. 

Aby měl plán nejlepší přínos je ideální se nejprve setkat na prohlídku, nebo si minimálně sepsat očekávání a základní informace o vaší aktuální formě (budu chtít videa vaší dosavadní práce, foto postavy atd.). Teprve potom vám mohu sepsat tréninkový plán (3, 6 nebo 12 týdnů) podle kterého můžete systematicky trénovat co potřebujete a dále si obtížnost upravit dle základních návodů.

Podle vašich požadavků je možné dostávat i v průběhu trénování zpětnou vazbu (komentáře) na cvičení.

cena: 700  Kč

za základní konzultaci a rozbor dodaných materiálů + základní tréninkové rady a plán na 3 týdny v pdf (který si následně můžete sami rozvinout na další týdny)

IMG_20220110_111034.jpg
IMG_2465.jpg
trenikovy plan

semináře a přednášky

Pokud byste měli zájem o uspořádání semináře nebo přednášky neváhejte mi napsat vaši představu.

Domluvit se můžeme na jakémkoli tématu:

 • dogfitness

 • myoterapie

 • dogfrisbee

 • péče o sportovce

 • libovolné kombinace

... nebo další téma, co vás napadne

DSC_7590.jpg
72833_516091088449947_395103422_n.jpg
177379_458020317627670_1418284473_o.jpg

cena: dle  vašich požadavků

+ náhrada cesty

semináře
bottom of page